fbpx
Lüks Muhafazakar Villa
Isıtmalı Havuz
Villa Paris Homes
Villa Paris Homes
Kalkan / Sarıbelen
4 Kişi   2 Yatak Odası   2 Banyo

5,250 ₺ - 6,950 ₺

Muhafazakar Tatil Villası
Jakuzili
Villa Hanya 2
Villa Hanya 2
Kalkan / Sarıbelen
2 Kişi   1 Yatak Odası   1 Banyo

2,800 ₺ - 5,950 ₺

Denize Yakın
Ekonomik
Villa Gelemiş 6
Villa Gelemiş 6
Kaş / Patara
5 Kişi   3 Yatak Odası   2 Banyo

3,900 ₺ - 5,600 ₺

Denize Yakın
Deniz Manzaralı
Villa Kağan 2
Villa Kağan 2
Kaş /
6 Kişi   3 Yatak Odası   1 Banyo

5,400 ₺ - 10,740 ₺

Jakuzili
Balayı Villası
Villa Filiz
Villa Filiz
İslamlar / Kalkan
2 Kişi   1 Yatak Odası   1 Banyo

6,500 ₺ - 6,950 ₺

Deniz Manzaralı
Balayı Villası
Villa Kapsül
Villa Kapsül
Akbel / Kalkan
2 Kişi   1 Yatak Odası   1 Banyo

7,000 ₺ - 9,000 ₺

Denize Yakın Villa
Muhafazakar
Villa Şanslı
Villa Şanslı
Kalamar / Kalkan
4 Kişi   2 Yatak Odası   2 Banyo

8,000 ₺ - 12,500 ₺

Villa Minna
İslamlar / Kalkan
2 Kişi   1 Yatak Odası   1 Banyo

4,000 ₺ - 7,500 ₺

Denize Yakın ,Muhafazakar
Ekonomik
Villa Gürkan 2
Villa Gürkan 2
Kalkan / Ulugöl
4 Kişi   2 Yatak Odası   2 Banyo

2,250 ₺ - 6,950 ₺

Lüks Tatil Villası
Spor Salonu ,Hamam, Sauna
Villa Lion
Villa Lion
Bezirgan / Kalkan
6 Kişi   3 Yatak Odası   3 Banyo

25,000 ₺ - 35,000 ₺

Deniz Manzaralı
Muhafazakar
Villa Rosey
Villa Rosey
Akbel / Kalkan
2 Kişi   1 Yatak Odası   1 Banyo

6,500 ₺ - 9,500 ₺

Denize Yakın Tatil Villası
4 Kişilik
Villa Gürkan 1
Villa Gürkan 1
Kalkan / Ulugöl
4 Kişi   2 Yatak Odası   2 Banyo

2,250 ₺ - 7,750 ₺

1 2 3 4 29 30 31

Balayı Villaları

Balayı tatilinin rahat, lüks ve en önemlisi özgür bir ortamda yapılabilmesi için tasarlanmış villa seçenekleri balayı villaları olarak adlandırılır. Bu villalar, alışmış olduğunuz villa yapılarından farklıdırlar. Çoğunlukla 2 kişilik olarak düşünülen villalar, bazı durumlarda 4 kişilik olarak da karşınıza çıkabilirler. Bu villaların genel yapıları, içerikleri ve konaklama esnasında sizlere sundukları tüm detayları tamamen balayı kavramının gereklilikleri üzerine kurgulanmıştır.

Geçmiş dönemlerde çok fazla popüler olmayan villada balayı tatili seçeneği, son yıllarda balayı çiftlerinin yaşadıkları başlıca sorunlar dahilinde önem kazanmaya başlamıştır. Peki, nedir bu sorunlar? Balayı için tatil plânı yapan hanımlar, tesettürlü olsalar da olmasalar da haklı olarak daha özerk bir konaklama ortamı isterler. Zira balayı süresince bağımsız olmak, baş başa kalabilmek önemlidir. Fakat ne normal oteller nede İslami oteller bu ortamı sizlere tam olarak sunamazlar. Normal otellerde zaten havuzu ve diğer alanları bir çok yabancı ile kullanmak zorunda kalırsınız. İslami otellerde ise baylar farklı, bayanlar farklı havuza girdikleri için bu seferde baş başa kalamazsınız.

Balayı villaları, tam bu noktada devreye girerek son yıllarda bir çok balayı çiftinin ihtiyaçlarına cevap olmuştur. Havuzları ve bahçe gibi alanları özel olarak tasarlanan bu villalarda sizi dışarıdan kimse görmez. Havuzunuz ve villa sadece size özeldir, müstakildir. Haliyle yabancı insanlarla ortak alanlar kullanmak zorunda kalmazsınız. Buda sizlere gerçek anlamda özgür bir konaklama ortamı sunarak, baş başa balayı tatili geçirmenizi mümkün kılar.

Korunaklı Balayı Villaları

Korunaklı kavramı henüz daha tam olarak oturmadığı için, bazı misafirlerimiz bunu güvenlik olarak algılamaktadır. Oysa ki bu kavram, havuzun etrafının özel olarak kapatıldığını göstermektedir. Eğer bir villada korunaklı havuz var deniliyorsa, o havuz dışarıdan görünmemektedir. Böylelikle farklı bakışlar altında rahatsız olmadan eşinizle dilediğiniz gibi havuz keyfi yapabilirsiniz. Özellikle tesettürlü hanımlar, balayı tatillerinde dahi havuza haşema ile girmek zorunda kalmazlar.

 

Balayı Villaları ve Yemek Konusu

Villada konaklama ile otelde tatil yapma arasındaki belkide tek ve en önemli fark yemek konusudur. Villaların her biri müstakil ve özel olduğu için, tatiliniz süresince yeme-içme konusu tamamen size ait olur. Bazı misafirlerimiz "balayında da yemek yapacak değiliz" der gibi, ilk bakışta haklı bir serzeniş. Ama aslında işin temeline inince, bu konunun bir sorun olmadığını görebiliriz. Zira bütün korunaklı balayı villaları, konumları itibariyle dış servislere açıktırlar. Günün ve akşamın her saati villaya dilediğiniz restorandan yemek sipariş edebilir, bu ufak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Otellerde yemek var, rahat gelebilir sizlere. Fakat belli saatlerde var, yüzlerce hatta binlerce kişi ile aynı anda ve ortamda yemek seçeneği var. Oysa ki balayı villası için durum tamamen farklı. Yemeğinizi sipariş edin, havuz başında ya da villanın dilediğiniz noktasında baş başa romantik bir yemeğin tadını çıkarın. Bazı akşamlar havuz başında eşinizle mangal keyfi yapın. Kısacası yemek konusu dert değil, bu konuda rahat olun ve tamamen özgür, rahat bir ortamda yapacağınız balayı tatiline odaklanın.

Balayı Tatilinin Mevsimi Olmaz

Düğün tarihleri genelde yaz ve takribi aylara denk getirilse de, bazı dönemler kış aylarında da evlilikler olabilmekte. Peki, havalar soğuk diye güzel bir balayı tatili yapmaktan, hatta havuz keyfi yapmaktan mahrum kalmanız doğru mu? Tabii ki değil... Bunun için yurtdışına çıkmanıza, çok ciddi paralar harcamanıza da gerek yok. Villacım olarak, kış aylarında da rahat bir balayı tatili yapabilin diye sizlere kapalı havuzlu balayı villaları sunuyoruz. Üstelik havuzlara dahil edilen ısıtma sistemi ile her dönem havuz suyunun belli bir sıcaklık aralığında kalmasını sağlıyoruz. Haliyle mevsim ne olursa olsun havuza girebiliyor, balayı tatilinizin çok daha keyifli geçmesini sağlayabiliyorsunuz.

Balayı Villaları Fiyat Aralığı Nedir?

Villacım olarak fiyatlarımıza 5 ve 7 gece üzerinden sunuyoruz. Bu noktada aylara göre farklılık göstermekle birlikte; 2.000 TL ile 8.000 TL arasında bir çok farklı bütçeye uygun balayı villası bulmak mümkün. Fiyat konusu da ilk başta pahalı gibi gelse de, 7 gece için toplam fiyat olduğunu düşünürseniz otellerle aynı ortalamada hatta bazen daha uygun konumda olduğunu görebilirsiniz. Nitekim bu fiyatlar karşılığında bütün bir villa size kiralanmakta, kiraladığınız süre içerisinde kullanacağınız; elektrik, su, tüpgaz gibi kalemler için sizden çıkışta ek bir ücret talep edilmemektedir.

 

Tabii birde işin villanın hazırlanması ve günlük havuzla ilgili bakımların yapılması kısmı var. Bu fiyatlara, bu iki önemli detayda dahil durumdadır. Siz gelmeden villanız eksiksiz olarak temizlenmekte, tüm çarşaf ve havlular hazırlanmaktadır. Sizin yapacağınız konaklama süresi boyunca da, her gün havuzunuz bakım-kontrol işlemleri sağlanmaktadır. Kısacası bütün bir villa kiralama boyunca sizin olmakta, her gün havuz bakımınız yapılmaktadır.

Villada Temizlik Süreçleri Nasıl İşliyor?

Her villa, teslim aşamasında temizlenmiş ve konaklamaya hazır olarak sunulur. Sonrasındaki süreçte temizlik işlemleri, villada konaklayacak olan siz değerli misafirlerimize aittir. Eğer 7 gece üzeri kiralama yapılıyorsa, her 7 gece için ayrıca bir temizlik hizmeti ücreti sunulur. Fakat 7 gece ve altı kiralamalarda sadece ilk girişte yapılan temizlik ücretsizdir. Dilerseniz ara günlerde ek ücretlerle temizlik hizmeti almanız mümkündür.

Balayı villaları, eşya bakımından da eksiksiz olarak hazırlanırlar. Bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi gibi beyaz eşyalardan; ütü seti gibi diğer mobilyalara kadar her detay villanız da bulunur. Böylelikle size ait, dayalı-döşeli bir villada tatil yapıyormuş gibi olması gereken ortam sunulmuş olur.